Değerli TEPTA dostları,
Mağazamız ve ofisimiz, Pazartesi – Cumartesi günleri 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermek üzere yeniden sizlerle
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:

- Binamız, Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarız.
KEŞFET
TEPTA - Lasvit ve “Aydınlatma Heykeli”

Türkiye’de sadece TEPTA Aydınlatma tarafından temsil edilen LASVIT, İstanbul’daki Ferko Signature binasına benzersiz bir “Aydınlatma Heykeli” yerleştirdi.

Türkiye’de sadece, 25  yılı aşkın deneyimi ile aydınlatma sektöründe güvenilir bir yere sahip olan TEPTA Aydınlatma tarafından temsil edilen LASVIT’ten istenen, Ferko Signature binasının lobisi için eşsiz ve özgün bir enstalasyon yaratmasıydı. Bu proje aydınlatma heykelleri tasarlayan ve üreten Çek menşeli firma LASVIT için de heyecan verici bir sınav oldu.

Modern dünya mimarisine yön veren İngiliz mimar Lord Norman Foster tarafından tasarlanan Ferko Signature, İstanbul’un nabzının attığı Levent semtini varlığıyla taçlandıran yepyeni bir ofis binası.

Ferko İnşaat’ın 25 yıllık deneyimiyle ortaya çıkan ve ileri teknolojiden faydalanan çevre dostu sistemlerle donatılmış Ferko Signature binası, pratikliği zarafetle harmanlayarak, sunduğu her ayrıntıda, lüks kavramını iş dünyasına taşıyan bir yapı olarak İstanbul’un sanat gündeminin en yoğun olduğu günlerde seçkin bir davetli kitlesine tanıtıldı.

En az binada konumlanmış diğer değerli sanat eserleri kadar dikkat çekici olan Kehribar isimli aydınlatma heykeli, lobi içinde neredeyse dört metrelik bir uzunluk ve genişliği doldurarak, ziyaretçileri başlarını kaldırıp metal ve camdan meydana gelmiş bir labirente bakmaya davet ediyor. Benzer heykellerin aksine, Kehribar dışarıdan gözlemleyenlere kendini bütünüyle açık bırakan bir çelik iskelete sahip. Bu iskelet, içinden her yöne doğru cam öğeler fışkırtan bir kafesi andırıyor. Cam parçaların her birine LASVIT’in cam ustalarının ellerinde üflenerek şekil verildi.

LASVIT’in sanat yönetmeni Maxim Velčovský’nin ifadesiyle: “Yaklaşımımız modern iş dünyasını yansıtan ciddiyet ve zarafeti, konfor içeren sıcak renkler ve organik formlar kullanarak, birleştirdi. Ferko Signature yolculuk halindeki iş dünyası profesyonellerine hizmet veren bir otelin yanında, yeşil alan, kafe ve restoranlarıyla bir ‘kent bahçesi’ni de içinde barındıran bir ofis kompleksi. Konum itibarıyla, çeşitli alışveriş merkezleri ve eğlence mekanlarının hemen yanında yer alıyor. Sunduğumuz çözüm neredeyse bütünüyle sert ve bükülmez bir metal konstrüksiyonu el yapımı cam öğelerle birleştiriyor ve böylece hem iş dünyasını hem de doğayla bütünleşmiş kaliteli yaşam tarzlarını temsil ediyor.”

Tasarımcı Luděk Hroch başlıca ilham kaynağı olarak kehribara işaret ediyor. “Sıcak kehribar tonları keyif verir ve bizlere balı çağrıştırır. Ancak kehribar beni daha çok çağlar öncesine ait fosilleri içinde yakalayan bir materyel olmasıyla büyülüyor. Bu niteliklerin yoğun iş ortamına taşınması, bize bir an olsun duraklamayı, ışığın ve renklerin keyfini çıkarmayı hatırlatan bir şey. Benim için bu, tabiatın soyut özünü temsil ediyor.”

“Cam ustalarımız yüzyıllar boyunca kuşaktan kuşağa aktarılmış teknikleri kullanırlar. Ancak bu heykel, hem demir ustalarımızın, hem de cam ustalarımızın emeğini sergilemektedir”  diyerek heykelin bir başka eşsiz özelliğinin altını çiziyor tasarımcı. “LASVIT alanının en yetenekli kişilerini bir araya getirmesinin yanında, deneyselliğin yalnızca hoş karşılanmakla kalmayıp aynı zamanda teşvik edildiği bir çalışma ortamı yaratır.”

TEPTA Aydınlatma ile 2012’den bu yana işbiriğinde olan ve ortak projelere imza atan LASVIT,  ısmarlama çalışılan aydınlatma heykelleri ve özel yerleştirmeler konusunda dünya çapındaki lider konumunu kısa zamanda sağlamlaştırmış bir firma. Günümüz itibarıyla beş yıldızlı oteller, özel meskenler, kamusal mekanlar, lüks yatlar, restoranlar ve butikler için iş üretiyor. Firmanın yenilikçi ruhu ve yeni fikirlere açıklığı Norman Foster’ın ekibiyle gerçekleştirilen uyumlu çalışmanın temeli oldu. Bu projede iş dünyası ve tabiat, tasarım ve zanaat ile harmanlanarak, lüks kavramına yeni bir boyut kazandırdı.

LASVIT HAKKINDA:

2007 yılında Leon Jakimič tarafından kurulan LASVIT markası Bohemya camına yeni bir ışık tutarak, onu gelecek milenyuma taşımaktadır. LASVIT camın otantik doğasını yenilikçi teknolojiler ve yaratıcı zanaatkarlık becerileriyle birleştirir. Yalnızca birkaç yıl içerisinde, Lasvit ısmarlama çalışılan aydınlatma heykelleri ve el üfleme camdan yapılmış sanatsal yerleştirmeler konusunda kendisini otorite olarak konumlandırmıştır. Tanınmış tasarımcılarla ve sanatçılarla yapılan ortak çalışmalar sonucunda da özgün cam koleksiyonları üretilmektedir. Nendo, Campana Brothers, Ross Lovegrove, Daniel Libeskind, Maarten Baas, Çek efsaneleri René Roubíček ve Bořek Šípek, geleneksel çizgilerin ötesine uzanan sanatsal vizyonlarını şekillendirmek, yaratımlarını cam ustalarımızın kılı kırk yaran titizliği ve ustalığıyla zenginleştirmek, nihayetinde etkileyici ve yaratıcı işler üretmek için Lasvit’i seçenler arasındadır. Lasvit’in asla ödün vermediği misyonunun manifestosu ise şudur:  Nefesi kesici cam eserler yaratmak, tüm dünyadan müşterilere güzellik, mutluluk, hikâye ve bir parça Bohemya taşımak.

PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved