Değerli TEPTA dostları,
Mağazamız ve ofisimiz, Pazartesi – Cuma günleri 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermek üzere yeniden sizlerle
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:

- Binamız, Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarı.
KEŞFET
Simes şehirleri: Blue Planet ve Victoria on the River projesi
 
TEPTA Aydınlatma tarafından temsilciliği yürütülen Simes, Kuzey Avrupa'nın en büyük akvaryum projesi Blue Planet ve Yeni Zelanda’da konumlanan “Victoria on The River” isimli kentsel aydınlatma projelerini tamamladı. 
 
Uluslararası pazarda saygın, mimari dış aydınlatma üreticilerinden biri olan Simes, Danimarka ve Yeni Zelanda’da tamamlanan son projeleri ile ilgi çekti. 
 
Danimarka, Kopenhag’da tamamlanan Blue Planet projesi Kuzey Avrupa’nın en büyük ve modern akvaryum projesi olarak anılıyor. 7 milyon litre suda, 20 binden fazla deniz canlısına ev sahipliği yapan proje,  toplam 10 bin metrekarelik alana sahip. Proje 3XN Kopenhag A / S Mimarlık tarafından tamamlandı. Blue Planet’in aydınlatma projesi ise Jesper Kongshaugs tarafından gerçekleştirildi. 
 
Blue Planet’in mimarisi, okyanuslardaki su girdapları yanı sıra balık ve kuş sürülerinin göç hikayelerinden ilham alarak şekillendi. Yapının aydınlatma tasarımı da yine bu hareket ve suyun izlediği rotasyon göz önünde bulundurularak yaratıldı.
 
Gün batımı ardından gece indiğinde her bir aydınlatma parçasının yaratılmak istenen öykünün bir parçası haline geldiğini anlatan tasarımcı Kongshaugs, özellikle İskandinav ülkelerinde gündüzden geceye geçişin farklı bir ritimde gerçekleştiğini ifade ediyor ve bu sebeple yapının ana hatlarında mavi renk ışık değeri tercih ettiğini belirtiyor. Bir girdap şeklinin mimari betimlemesi olan Blue Planet’in kıvrımlarının gölgede kalarak hatlarının kaybolmamasını sağladıklarını da sözlerine ekleyen tasarımcı, yapının bulunduğu kentsel ağın ve iklimin aydınlatma tasarımını şekillendiren öğeler olduğunu vurguluyor. 
 
Yaya ve araç trafiği için güvenlik, bir aydınlatma projesi tasarlanırken ilk göz önünde bulundurulan koşul olarak dikkat çekiyor. Kopenag Havalimanı’nın Blue Planet’in çok yakınında olması ise cephe aydınlatmasının sınırlayıcı unsuru olarak öne çıkıyor. Zira uçuş güvenliği sebebiyle Jesper Kongshaugs, yapının cephe aydınlatması için binayı aydınlatabilecek dar ışınlara sahip çok hassas Simes özel üretim armatürler tercih etmiş. Diğer bir zorluk yapının okyanusa olan yakınlığı. Tuz ve nem derecesi yüksek olan hava nedeniyle yapının tamamında LED aydınlatmalar seçilmiş.  
 
 
Ödüllü proje: “Victoria on the River”
 
Simes’in “zarif bir kentsel dönüşüm projesi” olarak lanse ettiği Victoria on the River doğayı kentsel çevreyle birleştiriyor. Edwards White Architects tarafından tasarlanan ve Schick Civil Construction tarafından hayata geçirilen proje, Waikato Nehri'ne bakan ve Yeni Zelanda’nın Hamilton şehrinin ticaret bölgesinin kalbinde yer alan büyük bir kentsel parktan oluşuyor. 
 
Belediye meclisinin girişimi olan proje, yerel "Waikato Times" gazetesinin matbaa makinelerini barındıran eski bir sanayi sitesini restore etme ihtiyacından şekillendi. 
Bu terk edilmiş bölgeyi şehre bağlamayı ve özel konumundan en iyi şekilde yararlanmayı amaçlayan mimari proje, şehrin en iyi doğal varlıklarından biri olan Waikato nehri ile anlamlı, görsel ve fiziksel bağlantı kuruyor. 
 
Mimari projeyi karakterize eden basamaklı bahçeler, teraslar ve tahta kaldırımların bütünleşmesi, aydınlatma konseptinin temel amacı oldu. Diğer yandan Simes, Victoria on the River için aydınlatma tasarımı planlarken dayanıklılık ve düşük enerji tüketimi gibi gereklilikleri ön planda tuttu. 
Park için, beton ve ahşap malzemelerden, doğal rafine bir renk paleti kullanılarak mobilyalar tasarlandı ve böylece dinlenme noktaları oluşturuldu. Ardından Simes Concrete bollardlar alanın dört bir yanına entegre edildi. Mekanı basit formu ile güçlü bir etki yaratarak aydınlatan Concrete, gün batımında güçlü duygusal bir etkiye sahip heykelsi bir form halini alıyor. 
 
Proje, aynı zamanda Yeni Zelanda Tasarımcılar Enstitüsü tarafından "Kamu ve Kurumsal Alanlar" kategorisinde “Golden Pin” unvanını aldı.
 
PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved