Değerli TEPTA dostları,
Mağazamız ve ofisimiz, ikinci bir karara dek, Pazartesi – Cumartesi günleri 10:00-17:00 saatleri arasında hizmet vermek üzere yeniden sizlerle
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:

- Binamız, Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarız.
KEŞFET
Işıktan masallar: Orpheus
TEPTA Aydınlatma tarafından temsilciliği yürütülen Brand Van Egmond, Orpheus efsanesini aydınlatma heykeline dönüştürdü. 
 
Brand van Egmond, orijinal malzemeleri, renk ve desenleri ile özgün bir koleksiyona imza attı. Markanın kurucusu ve aynı zamanda tasarımcısı olan William Brand’ın tasarımı olan Orpheus koleksiyonu, mitolojik bir masalı yaşam mekanlarına taşıyor. 
 
El ile dövülmüş bronz dallar arasında porselen bir gül, ametist taşı, altın pirit minerali ve bir mum olmak üzere toplam 4 farklı versiyondan oluşan Orpheus koleksiyonu, güzel olmanın ötesinde tuhaf ve sıra dışı görünümüyle mitolojik öykülere bir övgü niteliğinde. 
 
Efsaneye göre, Apollo’nun oğlu Orpheus, karısı Eurydice’e deliler gibi aşıktır ve yıllarca mutlu yaşarlar. Eşinin ani ölümü ile trajik bir biçimde sarsılan Orpheus, onu bulup geri getirmek için yeraltına iner. Lirini çaldığı zaman kayalar ve ağaçlar bile bu güzel müzikle büyülenir. Karşılaştığı tüm zorlukları aşarak yeraltı tanrısı Pluto ve karısı Persephone’den eşini ister. Ne var ki masalın farklı versiyonları da olsa hepsinde Orpheus aşkını sonsuza dek yitirir. Müziğinin ise, insanların anılarında, ağaçlarda, çiçeklerde, kayalarda kaldığına inanılır. Bu efsaneyi bir aydınlatma heykeline dönüştüren Brand van Egmond, el ile dövülerek üretilmiş ağaç dalları arasına yerleştirdiği altın renkli bir pirit minerali, porselen bir gül, yarı değerli ametist taşı ve bir mum ile bu eşsiz hikayeyi mekanlara taşıyor.
 
Periler ve ağaçlar ile birlikte bu efsane düşünüldüğünde kendisine bir çok arzu nesnesi belirlediğini ve bunları birer aydınlatmaya dönüştürdüğünü anlatan William Brand, her bir aydınlatma heykeli için ekibi ile titizlikle çalıştıklarını dile getiriyor.
 
Orpheus - Ametist 
Binlerce yıl boyunca antik Yunanlılar’ın, Rus Çarları’nın ve İngiliz piskoposlarının kucakladığı Ametist taşı, bir koruyucu olarak görülüyor. Aşkın koruyucusu ve kara büyüye karşı bir sembol olarak nitelendirilen Ametist taşı ile yaratılan Orpheus - Ametist, toplam 4 kg ağırlığında, 35 cm genişliğinde,  85 cm yüksekliğinde. 
 
Orpheus – Nymphenburg Porseleni
260 yılı aşkın süredir porselen üreten Münihli marka Nymphenburg, Orpheus koleksiyonu için el işi porselen bir gül yarattı. On sekizinci yüzyılın ortalarından bu yana sanatsal değeri yüksek porselen üreten Nymphenburg, el işi porselenleri ile  aristokrasi üyelerine ve dünyanın dört bir yanından koleksiyonerlere hitap ediyor.
 
“Nymphenburg’un yetenekli elleri tarafından mükemmelleştirilen, hassas bir porselen gül üretildi ve aydınlatmaya yönelik heykelsi yaklaşımımızla bu işçiliği birleştirdik” diyerek Nymphenburg ile yaptıkları işbirliğini anlatan William Brand, Orpheus koleksiyonunu zamana meydan okuyan, geleceğin mirası olacak parçalar olarak görüyor.
 
Orpheus – Pirit Taşı
Doğada bulunan şaşırtıcı bir mineral olan Pirit, altına benzer görünümüyle Opheus koleksiyonunda yer aldı. Yüzeye ışığı mükemmel şekilde yansıtan Orpheus-Pirit, doğanın ihtişamını koleksiyona taşıyor. Toplam 4 kg ağırlığa, 35 cm genişliğe, 85 cm yüksekliğe sahip olan Orpheus-Pirit, çoklu seçeneği ve Orpheus ürün ailesinin diğer üyeleriyle birlikte tavsiye ediliyor. 
 
Orpheus - Chandelier
Tüm Orpheus koleksiyonunun birleştiricisi olan Orpheus - Chandelier, geçmişin vazgeçilmez aydınlatma öğesi olan kandillerden esinlenilerek yaratıldı. Serinin diğer birimlerinde yer alan gül, ametist, ve piritin yerinde bu kez bir mum konumlanıyor. Orpheus - Chandelier, toplam 4 kg ağırlığında, 35 cm genişliğinde ve  85 cm yüksekliğinde. 
 
PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved