Değerli TEPTA dostları,
Mağazamız ve ofisimiz, Pazartesi – Cuma günleri 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermek üzere yeniden sizlerle
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:

- Binamız, Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarı.
KEŞFET
Murano cam sanatına Defne Koz yorumu: Italamp markasından Rami

Başarılı tasarımcılardan Defne Koz, TEPTA Aydınlatma’nın temsilciliğini yürüttüğü Italamp markası ile işbirliği yaptı. Koz, İtalyan’nın geleneksel Murano cam sanatına kendi yorumunu getirdi ve Rami isimli aydınlatmayı tasarladı.

TEPTA Aydınlatma bünyesinde yer alan Italamp, yeni aydınlatma tasarımı Rami’yi tanıttı. Defne Koz + Marco Susani tasarım stüdyosu tarafından tasarlanan Rami, üfleme cam sanatı ile üretilen büyük ebatlı bir sarkıt aydınlatma olarak dikkat çekiyor.

Big See Product Design Award ödülünün sahibi olan Rami, sarkıt kategorisinde çağdaş bir yorum olarak ön plana çıkıyor. Ağaç dallarını anımsatan organik formu ve şeffaf yapısıyla yaşam alanlarına doğayı taşıyan Rami, LED ışık kaynağı kullanıyor.

“Dinginlik içeren bir güzelliğe inanıyoruz; Rami, bağırmayan, ancak güzel nesneler, zevkli deneyimler, ilginç hikayeler ile hayatı zenginleştirmeye çalışan, yüksek kaliteli bir tasarım” diyerek tasarım çizgisini anlatan tasarımcı Defne Koz, Rami’yi tasarlarken Murano’nun cam zanaatını 21. yüzyıla taşımak istediğini vurguluyor.

Bu modern yorumda Rami, eski aristokrat avizelerin en önemli karakterini koruyor; ışığın kırılması ve yansımaları ile zenginleştirilmiş parlak bir “bulut” gibi büyük ve resmi yemek odalarına veya otel lobilerine kusursuz bir şekilde uyum sağlıyor.

145 cm genişliğe sahip olan Rami, 68cm yüksekliğe sahip. Tasarım, üç süspansiyon noktası ile farklı ebat ve hacimler oluşturulmak üzere modülasyona izin veriyor.

Ürün kalitesi ve sunduğu tasarımlar ile 1975’ten bu yana dekoratif aydınlatma pazarında itibarı yüksek markalardan biri olan Italamp, çağdaş ürünler yaratmak için özgün ve zarif çözümler sunuyor. Italamp koleksiyonlarına TEPTA Aydınlatma’nın Levent, Nispetiye’de yer alan merkezinden ulaşabilir ve deneyimli proje ekibinden ihtiyaçlarınız için her zaman süpervizyon hizmeti alabilirsiniz. www.tepta.com

Defne Koz Hakkında:

1964 yılında Ankara’da doğan Defne Koz, 1981 yılında TED Kolejini bitirmiştir. Eğitimine Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesinde İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünde devam etmiş ve 1987- 88 yıllarında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde düzenlenen atölyelere katılmıştır. 1989 yılında Milano’da bulunan Domus Academy Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümüne giren Koz, yüksek lisans projesinde Prof. Alberto Meda ile açık ofisler için kahve makinesi tasarlamıştır. Çalışmalarını Chicago ve Milano’dan yürüten endüstriyel tasarımcı Defne Koz, elektronik, mobilya, kent mobilyası, ev aksesuarları, aydınlatma sistemleri, masa üstü ürünleri ile ev ve ofis iç mekan tasarımları üzerinde çalışmaktadır. Koz’un müşterileri arasında İtalya merkezli Pirelli, Alessi, FontanaArte, Replastic, Egizia, Foscarini, Cappellini/Progetto Oggetto, Steel, RSVP, Gabbianelli, Rapsel/Nito ve Mobileffe, Almanya merkezli Authentics, WMF ve Rosenthal, Japonya merkezli Sharp, Nissan ve Casio ile Türkiye merkezli Alparda, Nurus, Decorum/s, MPD ve Eczacıbaşı bulunmaktadır.

PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved