Değerli TEPTA dostları,
Mağazamız ve ofisimiz, Pazartesi – Cuma günleri 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermek üzere yeniden sizlerle
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:

- Binamız, Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarı.
KEŞFET
Aydınlatmada enerji verimliliğine örnek proje: Castelfranco Veneto Villa

TEPTA Aydınlatma tarafından temsilciliği yürütülen Linea Light Group, Castelfranco Veneto bölgesinde tamamladığı son projesi ile enerji verimliliğine dikkat çekti.

Sürdürebilir, fonksiyonel ve teknik bakımdan iddialı ürünler sunan Linea Light Group, son projesi Castelfranco Veneto Villa Projesi ile enerji verimliliğine vurgu yapıyor.

Venedik’e 40 kilometre uzakta yer alan bölge Castelfranco Veneto’da konumlanan proje, modern ve yalın mimari yapısı yanı sıra aydınlatma tasarımıyla dikkat çekiyor. Projenin farklı yaşam alanlarına konumlanan Linea Light Group tasarımları, günün farklı saatlerinde yansıttıkları optimal parlaklık ve doğru renk sıcaklıkları ile yaşam konforuna katkıda bulunuyor aynı zamanda enerji verimliliği sağlıyor.

Mimar Stefano Cinel tarafından tasarlanan konut projesi, LED aydınlatma sistemleri ve güneş panellerinin birlikte kullanımı ile ileri teknoloji özellikleri ile donatıldı. Seçilen teknik aydınlatma özellikleri, mimariye mükemmel bir şekilde entegre oluyor.

Dramatik bahçe aydınlatması için villanın cephesinde Fylo+ Out ürünleri kullanıldı. Konut tasarımının temel kütlesini ortaya çıkaran Fylo+ Out linear sistem, sade yapısıyla mimari özellikleri vurgulayan bir grafik ışık hattı olarak tanımlanıyor. Villanın çevresine eşlik eden sistem, yapının minimalist mimarisi ile mükemmel bir şekilde bütünleşiyor.

Bahçenin stratejik köşelerine yerleştirilen Linea Light Oh! ve Ah! Smash tasarımları da küre formları ile bahçenin albenisini yükseltiyor. Beyaz polietilen yapıları ile toz ve su sıçramalarına karşı yüksek koruma sağlayan tasarımlar, doğal görünümleriyle beğeni topluyor. Değişken odak uzaklığına sahip Clivo projektörler ise bahçede yer alan zeytin ağacı ve bonsai formlarını adeta heykellermişçesine ortaya çıkarıyor.

Villanın iç aydınlatması için, Gypsum_Cell, Fylo, Pool, Baton,  Mr. Magoo ve Xilema gibi tasarımlar tercih edildi. Seçimlerdeki amaç; aydınlatma performansı ile sıcak ışığın emisyonu arasında bir uzlaşma yaratmak oldu. Bu sebeple projede renk sıcaklığı 3000K olan ürünler kullanıldı.

Girişte, sıva altı modüler Gypsum_Cell spot ışığı ve devamında Fylo+ indoor lineer ürünü kullanıldı. Entegre ince ışık sistemi Fylo, gerek yönlendirme aydınlatması gerekse dekoratif aydınlatma açısından onlarca farklı çözüm sunuyor. Geniş bir ürün çeşitliliği sunan Fylo, gömme aynı zamanda yüzey kurulumları için tercih ediliyor.  Işık kontrolünü garanti eden Gypsum_Cell, parlama önleyici sistemiyle göz konforu sağlıyor.  

Oturma odasının aydınlatması için dairesel forma sahip Pool_C ve Pool_S armatürleri seçildi. Dairesel formun sadeliğinden yararlanan aydınlatmalar, oldukça yumuşak bir aydınlatma sağlıyor.

Mutfakta ise, rafın dolaylı aydınlatması için Reika ve Baton sarkıt armatürler kullanıldı. Reika; ahşap gibi hassas malzemelere montaj edilebilen, raflar ve vitrinler için tasarlanmış bir profil aydınlatma olarak öne çıkıyor. Rafine tasarımı ile mutfakta dikkat çeken Baton sarkıt aydınlatmalar da çelik gövdesi ve siyah, beyaz renk seçenekleriyle oldukça fonksiyonel bir çözüm üretiyor.

Alt katta, oyun odasında yaratıcı ve çok yönlü bir armatür olan Mr. Magoo kullanıldı. Walt Disney çizgi roman kahramanı “Mr. Magoo”dan ilham alınarak tasarlanan, karakterle aynı isme sahip Mr. Magoo ürünü, dairesel ve çok yönlü yapısıyla oyun odasına uyum sağlıyor.

Ebeveyn yatak odasında tavanlarda da Fylo sistemleri tercih edildi. Ayrıca yatak odasında sıva altı, gömme spotlar Anton_R ve Anton_RJ genel aydınlatmayı tamamladı. Pratik, çok yönlü armatürler olan Anton serisi, RGB seçenekleriyle sunuluyor.

Soyunma odası için Epitax spot tasarımları ile birlikte Fylo ürün ailesi kullanıldı. Yarı gömme ya da asma tavan ile aynı hizada kullanılabilen bir spot olan Epitax, hacimleri vurgulayan ve doğal efektler yaratan bir armatür olarak dikkat çekiyor.

Banyolarda, minimal ışık modülleri Xilema serisi tercih edildi. Mükemmel geometri ve yüksek teknoloji ile hayat bulan Xilema serisi, mimariyi takip eden ya da alternatif kompozisyonlar yaratılmak istenen mekanlar için öneriliyor. Tamamen alüminyumdan üretilen Xilema, ışığı mekana nazikçe ve düzgün bir şekilde yansıtan özel olarak tasarlanmış bir difüzöre sahip. Xilema Sistemi, mimari çizgileri, köşeleri, duvar veya tavan bölümlerini vurgulayarak, tek bir ışık noktasından başlayıp mekana yayılıyor.

Türkiye’de TEPTA Aydınlatma tarafından temsil edilen Linea Light Group, modern formların teknolojik detaylarla buluştuğu estetik ve fonksiyonel ürünler sunuyor. 29 yılı aşkın süredir aydınlatma alanında 30 kadar markanın Türkiye temsilciliğini üstlenen TEPTA’da dekoratif ve teknik aydınlatma alanında sınırsız seçenek ve doğru aydınlatmaya yönelik süpervizyon hizmeti sunuluyor. 

PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved