Değerli TEPTA dostları,
Mağazamız ve ofisimiz, Pazartesi – Cuma günleri 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermek üzere yeniden sizlerle
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:

- Binamız, Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarı.
KEŞFET
Mutfaklarda İtalyan estetiği ile aydınlatma

TEPTA Aydınlatma tarafından temsilciliği yürütülen Terzani tarafından, dünyanın farklı yerlerinde gerçekleştirilen projeler, mutfaklarda stil sahibi aydınlatmanın önemini vurguluyor.

TEPTA Aydınlatma tarafından temsilciliği yürütülen Terzani, modern ve zarif tasarımlarını mutfaklara konumluyor, tasarımın gücü mutfaklara estetik değer katıyor.

Mobilyalar ve beyaz eşyalar her ne kadar mutfağın karakterini belirliyor olsa da o karaktere ruh katan unsur, her zaman aydınlatma tasarımları oluyor.

Geçmişte mutfaklarda sadece temel aydınlatma ihtiyaçları karşılaşansa da şimdilerde sınırları giderek genişleyen ve bir yaşam alanına dönüşen günümüz mutfaklarında, aydınlatma fonksiyonel çözümler sunmanın ötesinde, önemli bir tasarım öğesi olarak karşımıza çıkıyor.

Özellikle açık mutfak tasarımları son yıllarda oldukça fazla tercih ediliyor. Mutfak tefrişine eklenen yemek masaları, modüler parçalar ve ada üniteleri tasarım açısından yeni bakış açılarını beraberinde getiriyor. Bu durum aydınlatma alanında bir çok armatürü ve bu armatürler ile yaratılan kompozisyonları mutfaklarımıza uyarlamaya olanak tanıyor.

Terzani’nin modern çizgiler taşıyan sarkıt aydınlatmaları, masa ya da ada üniteleri üzerinde heykelimsi formlar yaratarak, eklektik bir atmosfer yaratıyor.

Mutfak aydınlatmasında kalıpların dışına çıkılmasına imkan veren Terzani tasarımları arasında Argent, Volver, I Lucci Argentati ve Mizu gibi tasarımlar başı çekiyor. Büyük ölçekli bu sarkıt aydınlatma tasarımları, mutfakların domestik görünümlerini değiştiriyor bu alanlara seçkin bir görünüm kazandırıyor.

Rusya Sochi’de yer alan, Victoria Koroleva’nın iç mimari tasarımını gerçekleştirdiği villa projesinde, mutfakta Terzani Argent tasarımı kullanıldı.  Dodo Arslan tasarımı olan Argent, mutfakta yer alan ada ünitesi üstüne yerleştirildi. Pembe renginin hakim olduğu mutfakta; parıltılı, altın rengi bir bulut duruyormuş hissi sağlandı. Argent  tasarımı; 125cm genişliğe, 40cm yüksekliğe sahip. Gümüş, altın ve siyah renk seçenekleri ile sunulan Argent ürün ailesinin farklı ölçü seçenekleri bulunuyor.

Vladimir Oblast şehrinde yer alan özel bir apartman dairesinde, açık mutfak alanında da Terzani Argent tasarımı tercih edildi. İç mimar Karbysheva Ekaterina tarafından projelendirilen mutfakta Argent’in gümüş renkli armatürü kullanıldı. Oldukça yüksek bir tavan yüksekliğine sahip olan projede, yemek masası üzerine yerleştirilen Argent tasarımı zarif bir mücevher gibi ışıldıyor.

Interjero Pasaka Studio tarafından Litvanya, Vilnius şehrinde tamamlanan özel konut projesinin mutfak tasarımını ise Terzani Volver armatürü tamamladı. Tasarımcı Diego Bassetti ve Bruno Rainaldi yanı sıra mimar Andrea Panzieri işbirliğinde yaratılan Volver tasarımı, ince nikel zincirlerin oluşturduğu bir sarmal görünümüne sahip. Oldukça minimalist ve beyazın hakim olduğu mutfağa Volver tasarımı heykelsi formuyla gösterişli bir hava katıyor. 183cm genişliğe sahip tasarımın, altın, bronz, siyah nikel ve doğal nikel renk seçenekleri bulunuyor.

Marinan Ellina tarafından Moskova’da tamamlanan apartman dairesinde ise Terzani, I Lucci Arjantati tasarımı kullanıldı. Mutfağı yaşam alanın merkezine yerleştiren iç mimar, bu alanın aydınlatması için suyun dinginliğini çizgilerinde taşıyan tasarım I Lucci Arjantati’yi tercih etti. Mutfağa ışık yansımaları ile hareket unsurunu ekleyen Terzani tasarımı, 220cm genişliğinde. Beyaz ve nikel renk seçenekleri bulunan tasarımın ayrıca aplik versiyonları da bulunuyor.

Colorado’da yer alan 3 katlı villa projesinin geniş mutfağında da Terzani, Mizu tasarımı tercih edildi. Suyun üzerinde kırılan ışık hüzmelerinden esinlenerek tasarlanan Mizu, mutfağın merkezine modüler bir şekilde yerleştirildi. Su damlacıklarını andıran yapısıyla çoklu bir şekilde, ada ünite üzerine sarkıtılan Mizu, cam malzemeden üretiliyor. Berrak kristal yapısı ile ışığı mükemmel bir şekilde yansıtıyor.  Nicolas Terzani tasarımı olan Mizu, altın, kristal ve gümüş renk seçenekleri yanı sıra şampanya ve konyak renk seçenekleriyle sunuluyor.

Terzani’nin tüm ürünlerine TEPTA Aydınlatma’nın Levent, Nispetiye’de yer alan merkezinden ulaşabilir; deneyimli proje ekibinden ihtiyaçlarınız için her zaman süpervizyon hizmeti alabilirsiniz.

PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved