Değerli TEPTA dostları,
Mağazamız ve ofisimiz, Pazartesi – Cuma günleri 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermek üzere yeniden sizlerle
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:

- Binamız, Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarı.
KEŞFET
Aydınlatmada doğal bir gece deneyimi: iGuzzini’den Mollymook Beach House projesi

Türkiye’de 29 yıldır TEPTA Aydınlatma tarafından temsil edilen iGuzzini, Pasifik Okyanusu'na bakan özel rezidans projesini tamamladı.

TEPTA Aydınlatma’nın köklü ve güçlü iş ortaklarından biri olan iGuzzini, Pasifik Okyanusu'na bakan, kum tepelerinin ardına konumlanan özel rezidans projesini tamamladı.

Avustralya’da hafta sonları için bir inziva ve kaçış noktası olarak tasarlanan Mollymook Beach House Projesi, yemyeşil tropikal peyzaj düzenlemesinin yanı sıra doğal malzemeler kullanarak inşa edilen yapısıyla dikkat çekiyor. 

MCK Architects tarafından tasarlanan Mollymook sahil evinin iç ve dış mekan aydınlatması Electrolight Australia ile iGuzzini işbirliğinde gerçekleştirildi.

Proje kapsamında amaçlarının güçlü ışık kaynakları kullanmadan, samimi ve doğal bir gece deneyimi yaratmak olduğunu anlatan Electrolight Australia ile iGuzzini; proje detaylarını; “Tasarım yaklaşımı, kısıtlama, arınma ve incelik gerektiriyordu; iç ve dış alanlara geçişlerde ışık ile bir sınır yaratmak yerine bu noktalar için bulanık bir geçiş yarattık. Biçim ve manzara iç içe geçti. Hacimlerin bulanık birleşimi boyunca organik bir şekilde aydınlatma sağlandı" şeklinde açıklıyorlar.

Salon, mutfak ve sekiz bağımsız yatak odasından oluşan Mollymook Beach House, odalar arasında kolayca dolaşım sunan mimari yapısı ile yaşam alanları arasında sınırları ortadan tamamen kaldırıyor. Proje içerisinde yer alan odaların çoğunun ham beton ve ahşap malzemeler ile kaplı olması, yapının bulunduğu doğal ortama uyum sağlamasına imkan tanıyor. Bu doğal uyumun bozulmaması için iç mekanlarda The Laser Blade High Contrast ve Laser Wall Washer armatürler kullanıldı.

Oval ışık dağılımı sağlayan ve görünmez bir ışık kaynağı olan The Laser Blade High Contrast, odalar arasındaki koridorlar veya geçiş alanları gibi oldukça uzun ve dar alanları aydınlatmak için ideal bir sistem. İstenilen renk sıcaklığı için ayarlanabilir beyaz ışık teknolojisine sahip olan armatür, yaşam alanlarına beyaz ışığın dinamizmini getirirken; 2700 Kelvin ila 6500Kelvin renk sıcaklığı arasında ayarlanabiliniyor. 148mm genişliğe ve 100mm derinliğe sahip Laser Wall Washer tasarımı da duvarlarda minimal ve etkileyici bir aydınlatma olanağı sağlıyor.

Mollymook sahil evinin dış mekanlarını aydınlatmak için ise Lazer Blade InOut ürünleri tercih edildi. Özellikle dış mekanların aydınlatması için homojen bir aydınlatma yerine ışık ve gölge arasında kasıtlı bir kontrast oluşturuldu. Bu kasıtlı kontrast sayesinde doğa ile derin bir bağlantı duygusu yaratıldı ve eşsiz bir gece deneyimine olanak tanındı.

1 ila 25 mm kalınlığında asma tavanlara veya dış kasaya sahip beton tavanlara gömme montaj yapılan Lazer Blade InOut, parlaklık kontrolü sağlayan, parlama önleyici yüksek çözünürlüklü optikler ile noktalama etkisi olmadan hassas bir dairesel ışık dağıtımı sağlıyor ve yüksek görsel konfor sunuyor.

TEPTA Aydınlatma tarafından 29 yıldır temsilciliği yürütülen iGuzzini, mimari aydınlatma çözümleriyle üst düzey teknoloji ve tasarımı buluşturuyor. İtalya’nın kültürel miras listesinde de bulunan firma ile TEPTA, çok sayıda öncü projede birlikte çalışıyor. Markanın birlikte çalıştığı tasarımcılardan bazıları Renzo Piano, Gea Aulenti, Massimiliano - Doriana Fuksas, Piero Castiglioni, Ron Arad, Michele de Lucchi, Sir Norman Foster gibi öncü isimler. 

PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved