Değerli TEPTA dostları,
Mağazamız ve ofisimiz, Pazartesi – Cuma günleri 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermek üzere yeniden sizlerle
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:

- Binamız, Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarı.
KEŞFET
Yeşil ve sürdürülebilir cephe aydınlatması için iGuzzini’den öneri

TEPTA Aydınlatma tarafından 29 yıldır temsilciliği yürütülen iGuzzini, enerji verimliliği konusunda gerekli standartları yakalayan yeni projesi; Zagreb Matrix Ofis Parkı’nın cephe aydınlatmasını tamamladı.

iGuzzini, mimari aydınlatma çözümleriyle üst düzey teknoloji ve tasarımı buluşturuyor, verimli ve sürdürebilir projeler ortaya koyuyor. Markanın enerji verimliliği konusundaki bu hassasiyeti son aydınlatma projesi; Zagreb Matrix Ofis Parkı ile ön plana çıkıyor.

Dünyada ve aynı zamanda Türkiye’de en çok tercih edilen yeşil bina sertifikasyon sistemlerinin başında gelen LEED (Leadership in Energy and Environmental Design / Enerji ve Çevre Dostu Tasarımlarda İlerleme) standartlarında Gold kategorisine layık görülen Zagreb Matrix Ofis Park projesi ikiz bina kompleksi olarak hayata geçirildi.

Matrix Ofis Parkı, şehir merkezine ve havaalanına yaklaşık on dakika mesafede, kentin en önemli arterlerinin kesiştiği bir noktada inşa edildi. Şehrin her noktasından toplu taşıma araçlarıyla ulaşılması son derece kolay olan proje, lokasyonu itibariyle sera gazı emisyonlarını en aza indirgiyor, şehrin kalabalık bölgelerinden geçme ihtiyacını en aza indiriyor.

iGuzzini ve Skira Mimari Aydınlatma Grubu ile iş birliği içinde hayata geçirilen Matrix Ofis Park aydınlatma projesinde; kurulumu kolay armatürlerin yanı sıra minimum sayıda aksesuara, hepsi gizlenebilecek güç kaynağına ve kontrol sistemlerine sahip aydınlatma ekipmanları kullanılması hedeflendi. 

LEED-Gold derecesine sahip bu ikiz bina kompleksi için iGuzzini, ayırt edici, düşük tüketimli bir dış mekan aydınlatma sistemi olan Trick ürün ailesini önerdi. IP66 dereceli 360 derece Trick projektörün RGB versiyonu cephelerde kullanıldı.

Işık netliği ve menzili açısından gerçek bir teknolojik mücevher olarak tanımlanan iGuzzini Trick 360; çeşitli aydınlatma efektleri sunuyor. Alüminyum malzemeden üretilen Trick, mikroprismatik yüzeyi ile 90mm çapa sahip. Duvara, pencere kenarlarına uygulanabilen armatür, tüm yönetim sistemlerine uygun yapısıyla dikkat çekiyor.

Zagreb Matrix Ofis Park projesinde kullanılan Trick tasarımları binanın cephesinde güneş koruyucu şeritlerin alt ve üst kenarları boyunca yerleştirildi.

Aydınlatmalar görünüşte rastgele desenlere göre hareket ediyormuş hissi verse de gerçekte; aydınlatma projesi her iki binadaki mimari ayrıntıları vurguluyor ve binaların cephelerinde renkli bir titreşim oluşturuyor.

Cephe aydınlatmasını kontrol etmek için ise özel geliştirilen bir uygulama yaratıldı. Uygulama festivaller veya ulusal bayramlar gibi özel gereksinimler için çeşitli aydınlatma senaryolarının programlanmasına izin veriyor. Bu senaryolar çevrimiçi takvim aracılığıyla otomatik olarak veya gerektiği şekilde manuel olarak etkinleştiriliyor.

Enerji verimliliği için gerekli standartları hayata geçiren ve övgüyü hak eden aydınlatma projesi, bazen neredeyse kaybolan bazense daha net olan aydınlatma senaryolarıyla yeni bir alan hissi yaratılmasına olanak veriyor. Gün batımından sonra, aydınlatma sistemi Matrix Ofis Parkı'ndaki ikiz binaların Zagreb'in gece manzarası üzerinde hassas ama kararlı bir şekilde öne çıkmasına yardımcı oluyor.

TEPTA Aydınlatma’nın mimari aydınlatma konusundaki öncü markası iGuzzini, ürettiği en son yenilikler ile dikkatleri üzerine çekiyor ve aydınlatma sektörüne yön veriyor. iGuzzini markasının sunduğu tüm yeniliklere, TEPTA Aydınlatma’nın Nispetiye’de yer alan merkezinden ulaşabilir ve deneyimli proje ekibinden ihtiyaçlarınız için her zaman süpervizyon hizmeti alabilirsiniz.

PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved