Değerli TEPTA dostları,
Mağazamız ve ofisimiz, Pazartesi – Cuma günleri 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermek üzere yeniden sizlerle
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:

- Binamız, Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarı.
KEŞFET
Simes'in Zen bahçeleri

TEPTA Aydınlatma tarafından temsilciliği yürütülen Simes, markasının yönetim merkezindeki dış mekanların aydınlatması, Zen bahçelerinin dinginliğinden ilham alıyor.

Dış mekan aydınlatma alanında öncü üreticilerden biri olan Simes, İtalya Corte Franca’da yer alan kendi yönetim merkezi çevresinin aydınlatma projesini yeniledi.

Zen felsefesine özgü tasarlanan peyzaj planın, aydınlatması yine bu felsefeye özgü detaylar düşünülerek hayata geçirildi.

“Burada ve şimdi” ilkelerine dayanan Zen felsefesinin, farkındalığa yönlendiren pratik bir yaklaşım olduğunu belirten Simes yetkilileri, bu yalınlığı ürün koleksiyonlarını geliştirirken de hedeflediklerini belirtiyorlar.

Markanın yönetim binasının çevreleyen teraslara konumlanan Zen bahçeleri, insan trafiğinin yoğun olduğu bir alan olarak dikkat çekiyor. Bu sebeple bahçeler boyunca sınırı belirlemek için kenar bölgelere Continuous Line tasarımı entegre edildi. Bir ışık şeridi olarak bahçeye yerleşen Continuous Line tasarımı, hareket kabiliyeti yüksek, IP65 değeri ile yüksek koruma özelliğine sahip bir armatür olarak ön plana çıkıyor.

Işık şeridi bahçenin içi ve dışı arasında bir sınır çizerek, ziyaretçiler için bir eşik görevi görüyor. Diğer yandan yapının batısında kalan bahçeler, ziyaretçilerin geçişlerine izin verilen açık alanlar olarak projelendirildi. Böylece bu alanda, ziyaretçilerin bahçenin dinginliğini hissetmeleri ve bahçe ile bütünleşmeleri istendi.

Bu huzur dolu projenin başrol oyuncusu Simes’in Mini Round tasarımı oldu. Modüler kavisli bir çerçeve olan Mini Round, bitkilerin yapraklarını yukarı doğru aydınlatırken  ağaçların gövdesini merkeze alan dairesel formlar oluşturdu. Bu uygulama, ışık kaynağının aydınlanması gereken nesneye eşit uzaklıkta olması nedeniyle dengeli ve düzgün bir aydınlatma sağlıyor.

Mini Round tasarımı Zen felsefesi ile de sembolik olarak bütünleşti; daire şeklinde bitkilerin çevresine yerleştirilen Mini Round, bir bakıma birbiri ardına gelen  mevsimleri ve yaşam döngüsünü temsil ediyor.

Zarif aydınlatma çerçeveleri ile ön plana çıkan Mini Round, kavisli yapısıyla odağına konumlanan bitkileri, heykelleri doğrusal olmayan bir şekilde aydınlatıyor.

Bahçenin içinde yer alan dolambaçlı taş yolun sonunda yer alan yeşil adada ise Concrete up-light armatürler tercih edildi. Yaratılan kompozisyon ile uyumlu olarak manevi boyuta ulaşmayı ya da herkesin iç yaşamına giden yolu temsil eden bu özel alana pürüzsüz ve parlak taşlar yerleştirildi. Su üzerinde yüzüyormuş etkisi verilmek istenen taşların altlarına Concrete up-light serisi konumlandı.

Kolay kurulumu ve ince yapısıyla dikkat çeken Concrete up-light,, sentetik katkılı beton kaplama malzemeden üretildi. 70mm yüksekliğe sahip olan Concrete up-light, 240mm çapa sahip.

Simes’in yönetim binasın çevreleyen Zen bahçelerine, rehberli açık hava turları düzenleniyor. Zen bahçelerinde yer alan her bir bitkiyi birer sanat eseri gibi gören Simes, ışığı kullanarak, anlamları olan okunabilir bir bahçe yaratmaktan mutluluk duyuyor.

Simes’in ileri teknoloji özelliklerine sahip ürünlerine TEPTA Aydınlatma’nın Levent, Nisbetiye’de yer alan merkezinden ulaşabilir; TEPTA’nın deneyimli proje ekibinden ihtiyaçlarınız için her zaman süpervizyon hizmeti alabilirsiniz.

PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved