Değerli TEPTA dostları,
Mağazamız ve ofisimiz, Pazartesi – Cuma günleri 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermek üzere yeniden sizlerle
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:

- Binamız, Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarı.
KEŞFET
iGuzzini’den kent aydınlatması için yeni tasarımlar

Mimari aydınlatma çözümleriyle üst düzey teknoloji ve tasarımı buluşturan iGuzzini, kent ve konut projeleri için yaratılan yeni aydınlatma sistemlerini tanıttı.

Aydınlatmanın kentsel dokunun önemli bir parçası olduğuna vurgu yapan iGuzzini, Street ve Quid, Anello ve Twilight direk aydınlatmaları ile benzersiz, özel bir şehir görüntüsü yaratmaya imkan tanıyor.

Palco InOut Framer - Skin Change, Agora, Grin, iWay Super Comfort sistemleriyle ise iGuzzini, dinamik aydınlatma senaryoları ve parlama riskini tamamen ortadan kaldırabilecek armatürleri ön plana çıkarıyor.

İnsanların gece de kullandığı, kamusal alanlardaki ışık hissini uzatmak istediklerini belirten iGuzzini, yeni açık hava tasarımlarını bu düşünce ile geliştirdiklerini anlatıyor. iGuzzini’nin yeni dış mekan armatürleri, gelişmiş optik özellikleri ve enerji tasarrufu sağlayan teknolojileri ile dikkat çekiyor.

Street ve Quid

Opti Smart Lens teknolojisinin geldiği son nokta olarak lanse edilen Street ve Quid, ışığı kontrol altına alarak ışığın, istenen açıdan ve yoğunlukta dağılmasını sağlıyor ve göz konforunu en üst düzeye çıkarıyor.

Yüksek teknoloji özelliklerinin altını çizmek için, armatürlerin olabildiğince yalın olmasına özen gösterdiğini ifade eden tasarımcı Enzo Eusebi, Street ve Quid tasarımlarının basit bir açma-kapama mekanizmasından potansiyel ‘akıllı şehir’ entegrasyonuna kadar çok çeşitli mevcut ve gelecekteki gereksinimleri karşılamaya yardımcı olan sokak aydınlatmaları olarak tanımlıyor.

574x322mm ve 690x378 mm ölçülerinde sunulan Street ve Quid direk aydınlatmalarının, sadece aplik olarak sunulan versiyonları da bulunuyor.

Farklı ölçü ve kurgulardaki direk ailesi ile yüzlerce kurulum imkanı sunan Street ve Quid direk aydınlatmaları, yol yüzeylerinin düzgün bir şekilde aydınlatılması için birbirlerini tamamlıyor.

Anello

Anello, Fransa’da yer alan Poitiers şehrinin tarihi merkezini yenileme projesinin bir parçası olarak hayata geçti. Tarihi merkezin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak mimar Marc Aurel tarafından tasarlanan Anello, akıllı bir kentsel aydınlatma sistemi olarak ön plana çıkıyor. Kamusal alanda, bir sığınak ya da evsel bir nesnenin var olduğu fikrinden yola çıkılarak tasarlanan Anello’nun gövdesi bölmelere ayrılıyor ve olağandışı bir optik efekt üretiyor.

Tasarım, biri genel downlight, diğeri up and down olmak üzere iki versiyon olarak sunuluyor. Yukarı aydınlatma versiyonu, çevredeki öğeleri vurgulamak için 30 dereceye kadar ayarlanıyor ve bir ila beş LED modülü içeriyor. Modül sayısı istek üzerine değiştiriliyor. Downlight seçeneği ise genel aydınlatma amaçlı tercih ediliyor. Tasarım; sıcak-beyaz monokrom LED'lere sahip bir optik ünite ile meydanları aydınlatıyor.

Twilight Paris ve Twilight Bilbao

Twilight koleksiyonu, mimar Marc Aurel tarafından tasarlanan altın rengi kapak aksesuarı ile genişledi. Twilight Paris olarak isimlendirilen aksesuar Paris sokaklarının ışıltısından ilham alıyor. Özellikle konut projeleri için düşünülen Twilight Paris tasarımının dahil olduğu ürün ailesi içerisinde Canberra, Joburg ve Odense isimli farklı boyutlarda ve renklerde kapak çeşitleri de bulunuyor. Seriye dahil olan Bilbao tasarımı ise beyaz rengi ile koleksiyona yalın bir tasarım dilini dahil ediyor.

Parklar, meydanlar, yaya ve yerleşim alanları gibi kentsel projelerin aydınlatmasında kullanılan Twilight direk aydınlatmaları, içinde simetrik ve eliptik optikler barındırıyor. Opti Smart optikleri ile ışık akışını şehir ortamının ihtiyaçlarına göre uyarlayarak yönlendiren seri, DALI protokolüne dayanan akıllı elektronik cihazlar ile yönetiliyor.

Palco InOut Framer - Skin Change

iGuzzini, Palco InOut Framer - Skin Change tasarımıyla “kentleri ışıkla boyama” fikrini ortaya koyuyor. Tüm şehri geniş bir galeri alanı olarak düşünen marka, Palco InOut Framer - Skin Change ile istenen görüntü, istenen oranda, şehrin dilenen noktasına yansıtılıyor.

Özel olarak tasarlanmış, dinamik ve yaratıcı senaryolar elde etmek için çeşitli optik aksesuar sunan armatür, kentsel yaratıcılığın ritmine katkı sağlıyor, ışık ile yeni kentsel ifadeler yaratıyor.

Mimari aydınlatma için profesyonel projektörlerden oluşan bir koleksiyon olan Palco InOut serisinin bir parçası olan Skin Change,  minimal ve kompakt tasarımı ile dikkat çekiyor.

İstenen görüntüleri ve önerileri dilenen alana yansıtan Palco InOut Framer Skin Change, Bluetooth-Dali arayüzü sayesinde, görsel deneyimi artırmak için akıllı telefon ve akıllı hizmetlerle etkinleşebiliyor.

Üç farklı boyutta (30 mm ve 116 mm'lik yayma çapı ile), 3 renk sıcaklığı (2700K, 3000K, 4000K) ve 5 ila 2000 lümen arasında bir dizi benzersiz çözüm sunan Palco InOut Framer Skin Change, zemine, duvara veya bir direğe kolayca monte ediliyor.

Şehir görüntülerinin şaşırtmak, eğlendirmek ve insanları düşündürmek için değiştiğini, bu değişimi sağlayan başarılı bir ekipman olarak Palco InOut Framer Skin Change’i geliştirdiklerini belirten iGuzzini, açık havada farklı bir ışık deneyimi yaratmanın bu tasarım ile oldukça kolay olduğunun altını çiziyor.

Agora

Sadece gösterişli şehir meydanlarına değil, mahalle, köy, kasaba gibi tüm kamusal toplanma alanlarına uygulanabilir bir aydınlatma tasarımı olarak dikkat çeken Agora, mimari bir spot ışık olarak tanımlanıyor.

Toplamak ve çağırmak anlamına gelen Yunanca "agorà" kelimesinden ilham alınarak mimar Jean Michel Wilmotte tarafından tasarlanan armatür, basit ancak son derece ayrıntılı tasarımı ile ön plana çıkıyor.

125mm ila 75mm arasında değişen versiyonları ile neredeyse uygulandığı alana karışan Agora, mimariye ve kentsel içeriğe mükemmel bir şekilde entegre oluyor. Uzaktan güç kaynağı ile çalışan Agorà Slim ve dahili güç kaynağı ile çalışan Agorà Compact versiyonlarıyla sunulan tasarımın, beş farklı boyutu ve güç seçeneği bulunuyor. Renk sıcaklığı 2200K, 2700K, 3000K, 4000K ve RGB olarak sunulan tasarım, 3500 lümen ila 50.000 lümen arasında ışık aksı sunuyor.

Grin

Grin, mimar Pio ve Tito Toso tarafından yolları veya duvarları doğrudan veya dolaylı olarak aydınlatmak için tasarlanmış bir bollard aydınlatma olarak geliştirildi. Yarım ay şeklinde, bir kovuk içine yerleştirilen esnek Underscore InOut modülünü gövdesinde barındıran Grin, ışık yoğunluğu, renk sıcaklığı oynamaları ile farklı kurgular yaratmaya imkan tanıyor.

iWay Super Comfort

iWay koleksiyonu iGuzzini’nin her yıl hem tasarım hem de optik açıdan geliştirmeye devam ettiği bir seri olarak ön palana çıkıyor. Parlama riskini tamamen ortadan kaldırmak isteyen marka, iWay Super Comfort bollard ile bu teknolojiyi bir adım daha ileri taşıyor ve CRI değerini yüzde 75’e çekiyor. Korozyona karşı ekstra garantili olan iWay Super Comfort’un yuvarlak ve kare formunda iki versiyonu ile sunuluyor.

TEPTA Aydınlatma’nın mimari aydınlatma konusundaki öncü markası iGuzzini, ürettiği en son yenilikler ile dikkatleri üzerine çekiyor ve aydınlatma sektörüne yön veriyor. iGuzzini markasının sunduğu tüm yeniliklere, TEPTA Aydınlatma’nın Nispetiye’de yer alan merkezinden ulaşabilir ve deneyimli proje ekibinden ihtiyaçlarınız için her zaman süpervizyon hizmeti alabilirsiniz. 

PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved