Değerli TEPTA dostları,
Mağazamız ve ofisimiz, Pazartesi – Cuma günleri 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermek üzere yeniden sizlerle
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:

- Binamız, Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarı.
KEŞFET
Linea Light Group’tan sağlık sektöründe bir aydınlatma projesi

TEPTA Aydınlatma tarafından temsilciliği yürütülen Linea Light Group, İtalya Como’da yer alan NGC Medical merkez binasının aydınlatma projesini tamamladı.

30 yıldır ameliyathane ve hemodinamik servis yönetiminde ulusal düzeyde başarılara imza atan sağlık kuruluşu NGC Medical, yeni merkezini Como eyaletinde Turate şehrinde açtı. Yeni merkezin aydınlatmasını, TEPTA Aydınlatma’nın öncü markalarından Linea Light Group üstlendi.

Tüm alanların birbiriyle diyalog halinde olmasına özen gösterilen NGC Medical merkez binasında, Linea Light Group’un en yeni ürünleri ve teknolojileri kullanıldı.

Merkez binanın tasarımı için, her ortamda konforlu ve üretken bir çalışma ortamı yaratmak arzusu vardı. Proje için Giuseppe Tortato Architetti firması ile işbirliği yapan Linea Light Group, toplantı salonlarından, ameliyathanelere dek tüm aydınlatma projesi için fonksiyonel detayları ön planda tuttu.

Geniş zemin kaplamaları ve yüksek tavanlara sahip endüstriyel bir alan olan yeni NGC Tıp merkezinde, aydınlatma projesi şekillendirilirken doğal ışığın eksikliği göz önüne bulunduruldu.

Işığın amacının her çalışma alanındaki yaşamı iyileştirmek olduğu ve insan odaklı aydınlatma ilkesini izlediklerini belirten Linea Light Group, zemin katın tamamı için downlight Loro_Q armatürlerini kullandı. Arka ofis ve banyo alanlarına gömme spot Cob44 tercih edildi.

Özellikle sınırlı montaj alanına sahip asma tavanlarda kullanılan gömme spot ailesi olan Loro_Q serisi, kavisli arka soğutucuları ile daha düşük bir derinlik gerektirecek şekilde fonksiyonel bir çözüm yaratıyor.

Siyah, beyaz, altın ve gümüş renk seçenekleri bulunan Loro_Q, LED ışık kaynağı ile maksimum görsel konfor sağlıyor. IP44 koruma indeksi ve polikarbon yapısı ile karakterize edilen kare gömme spot Cob44 ise sabit veya eğimli optik montajlı iki farklı seçenek ile sunuluyor.

Tüm çalışma alanlarına ise yaygın olarak Rollip tasarımı kullanıldı. Özellikle zemin kat ve ikinci kat toplantı alanlarında, konferans odasında ve açık ofislerde Rollip mükemmel bir çözüm olarak ön plana çıktı. Linea Light’ın göz konforunu en üst seviyeye çıkaran tasarımlarından biri olan Rollip, 80CRI değerine sahip.

Ağ ve toplantı odası yanı sıra konuk alanında harmonik bir aydınlatma yaratılmak istendi. Bunun için bu alanlarda kullanışlı ayarlanabilir bir projektör olan Shaker ve ona eşlik eden Tour ve Box tasarımları tercih edildi.

Dış mekan spot aydınlatması olarak kullanılan Shaker, yere, duvara veya herhangi bir sabitleyiciye kolayca monte ediliyor. Shaker bina mimarisini ve yeşil alanları geliştirmek üzere şaşırtıcı ışık desenleri oluşturmak için ideal bir çözüm olarak dikkat çekiyor.

Linea Light Group’un ikonik ürünlerinden biri olan Tour’un sarkıt versiyonları toplantı odalarında kullanıldı. Çember formuna sahip olan Tour’un plafonyer versiyonları da bulunuyor. Kare, dikdörtgen, yuvarlak gibi pek çok geometrik şekli yanı sıra farklı ölçülerde sunulan Box serisi de sade yaşam alanları için tasarlanmış bir plafonyer ailesi olarak ön plana çıkıyor.

Ortak çalışma alanlarında ve showroomlarda ise sade görünümleriyle projeye başarılı bir şekilde uyum sağlayan Edith ve Alix sarkıt aydınlatmaları yerleştirildi. Genel aydınlatma öğesi olarak kullanılan Edith ve Alix birvirlerini tamamlayan iki armatür olarak dikkat çekiyor.

Türkiye’de TEPTA Aydınlatma tarafından temsil edilen Linea Light Group, modern formların teknolojik detaylarla buluştuğu estetik ve fonksiyonel ürünler sunuyor. 29 yılı aşkın süredir aydınlatma alanında 30 kadar markanın Türkiye temsilciliğini üstlenen TEPTA’da dekoratif ve teknik aydınlatma alanında sınırsız seçenek ve doğru aydınlatmaya yönelik süpervizyon hizmeti sunuluyor.

PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved