Değerli TEPTA dostları,
Mağazamız ve ofisimiz, Pazartesi – Cuma günleri 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermek üzere yeniden sizlerle
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:

- Binamız, Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarı.
KEŞFET
Linea Light Group’tan endüstriyel ve kentsel aydınlatma çözümleri

TEPTA Aydınlatma tarafından temsilciliği yürütülen Linea Light Group, i-LèD Industrial koleksiyonu ile kentsel ve endüstriyel aydınlatma için eksiksiz bir ürün serisi sunuyor.

Modern ve çağdaş yaklaşımları ile yeni nesil mekanlara yönelik inovatif ve fonksiyonel ürünler sunan Linea Light Group, kentsel ve endüstriyel alanlar için hazırladığı yeni aydınlatma koleksiyonunu tanıttı.

i-LèD Industrial koleksiyonu ile üretim yapıları ve depolama tesisleri yanı sıra kentlerde “ışık” kavramının öneminin altını çizen Linea Light Group, endüstriyel yapıların ve kamusal alanların, son derece yüksek performans gerektiren, gelişmiş teknik aydınlatma çözümlerine ihtiyaç duyduğunu vurguluyor.

Endüstriyel alanların sektörüne göre oldukça değişken bir yapısı vardır. Kullanılan makineler ya da çalışan sayısı yapının mimari özelliklerini belirler. Genel olarak yapıların ortak özellikleri yüksek tavan ölçüleri, birbirine bağlantılı geniş alanlar olarak dikkat çekmektedir. Diğer yandan endüstriyel alanlarda, aydınlatma çözümleri doğru uygulandığı takdirde çalışan verimi üzerine olumlu etkisi bulunur.

Kent-insan-çevre ilişkisinde en önemli konulardan birini aydınlatma unsuru oluşturur. Doğru kentsel aydınlatma çevrenin algılanmasını kolaylaştırır, kentlerin gece görünümlerini ilgi çekici ve görkemli kılar. Kentsel düzenlemede mesafeler bir caddeden diğerine değişebilir, bir sokakta bisiklet yolunu aydınlatılırken, diğerinde yaya geçitlerini aydınlatmak gereklidir. Havanın kaprisleri de dikkate alınmalıdır. Aydınlatma armatürü istisnasız her zaman güvenilir ve dayanıklı olmalıdır!

Öte yandan kamusal alanlar içerisinde bir stadyumun aydınlatmasını hayal edersek, aydınlatma yüksek güce ulaşmalıdır. Ancak sahadaki oyuncuları veya maçı izleyen seyircileri rahatsız etmemelidir. Yeraltı otoparkları, halka açık yeşil alanlar gibi buna benzer pek çok örnek verilebilir.

Tüm bu detayları göz önünde bulunduran Linea Light Group, i-LèD Industrial koleksiyonuyla gerek endüstriyel gerekse kentsel ve kamusal alanların aydınlatması için tüm ihtiyaçlara cevap veriyor.

Yüksek performans ve düşük enerji tüketimi sunan, LED kaynakları ile donatılmış armatürler sunan marka, i-LèD Industrial koleksiyonunda; sarkıt, aplik, direk aydınlatması yanı sıra su geçirmez ışık fikstürleri ve projektörler gibi geniş bir aydınlatma ailesine yer veriyor.

Aydınlatmalarda gerilim ve aşırı ısınmaya karşı çeşitli koruma teknolojilerini geliştiren, Linea Light Group, armatürlerin güç kaynağından, kontrol ve yönetim ekipmanlarına dek tüm parçalarını kendisi üretiyor. Bu sebeple marka her armatürüne uzun ömür garantisi veriyor.

Linea Light Group’un i-LèD Industrial koleksiyonunda Prolamp, BigLamp, Multilamp, Alux, Alix, Atix ve Aisix , Mini Tube, Maxi Tube ve High Protection serileri ön plana çıkıyor. Direk aydınlatmaları ile benzersiz özel bir şehir görüntüsü yaratmaya imkan tanıyan marka; Parker, Mini Ledweg, Drop, Fosten, Fabula, Voyager, Enterprise, Driled ve ECO Mini Parker tasarımları ile kent aydınlatmasına yeni bir yorum getiriyor.

Yüksek verimlilik sağlayan Prolamp ürün ailesi, dış mekanlarda projektör ve sarkıt aydınlatma olarak kullanılıyor. Dilenirse tasarım, direk aydınlatması olarak tercih ediliyor. Farklı boyut ve Kelvin değerleri ile sunulan armatür, korozyon direncine karşı yüzde yüz garanti ile sunuluyor. Darbelere karşı koruyucu bir kafes sitemine sahip olan Prolamp, kolay montaj yapısı ile endüstriyel yapıların çevrelerine entegre oluyor. Doğrudan ışık kaynağı olarak kullanılan tasarım, mevcut optikleri sayesinde 30,60, 90 ve 120 derece açılar ile ışığı yönlendiriyor. En küçük Prolamp tasarımı 292 x 300 mm ölçülerine sahipken, en büyük armatür  502 x 548 mm ölçülerine ulaşıyor.

Son derece yüksek performanslı modüler projektörlerin yer aldığı bir gövdeye sahip olan BigLamp, spor kompleksleri, arenalar ve stadyum gibi geniş alanları aydınlatmak için ideal bir sistem olarak ön plana çıkıyor. Gövdeden bağımsız şekilde kendi etrafında dönen projektörler, 280 Watt değerinden – 1392 Watt değerine kadar farklı güç seçenekleri ile sunuluyor. Bir LED modülü, 712 x 188 mm ölçülerine sahip olan BigLamp, en çok dörtlü LED modül ile bir araya geliyor.  Sarkıt olarak da kullanabilen BigLamp, içinde bulunan radyatör sayesinde ısı dağılımını optimize ediyor, üzerinde bulunan kanatçıklar ile maksimum ışık dağıtımı sağlıyor.

Koleksiyonun bir diğer dış mekan projektör tasarımı Multilamp, birer, ikişer, üçer ve dörderli gruplar halinde kare formundaki optik modüllerin bir araya getirilmesinden oluşuyor. 245 x 240 mm ölçülerine sahip olan kare modül, çoklu aksesuarları sayesinde farklı kurulum imkanları tanıyor. Sarkıt ya da plafonyer olarak kullanabilen Multilamp, IP65 korumalı olarak dış mekan alanlar için sunuluyor. Ulaşım yapıları, alışveriş merkezleri, otopark alanları gibi birçok alternatif mekanlar için tasarlanan Multilamp, darbe direncine dayanıklı ayrıca UV korumalı polikarbon optik ekrana sahip özellikleriyle dikkat çekiyor.

Endüstriyel aydınlatma için tasarlanmış olan Flamp, 300 mm çapa sahip. Maksimum görsel konfor sağlamak için yaratılan Flamp, güvenli çalışma ortamlarını garanti ediyor. 4 mm kalınlığında şeffaf temperli camdan oluşan ön kapağa sahip olan Flamp, darbelere karşı yüksek korumaya sahip. Farklı güç ve optik varyasyonları ile her türlü alana verimli ışık kaynağı sağlayan tasarım, 22 UGR değeri ile üstün göz konforu sağlıyor.

Tasarımın HP versiyonu ise zorlu ortamlardaki uygulamalar için geliştirildi. Isının 70 santigrat dereceye ulaştığı ya da sıvı püskürtülen çalışma alanları için özel koruma özellikleri ile geliştirilen Flamp HP, sıcaklık seviyelerinin oldukça yüksek olduğu; dökümhaneler, çelik fabrikaları, torna atölyeleri veya çelik işleri yapan firmalar için uygun aydınlatma armatürü olarak öneriliyor.

i-LèD Industrial koleksiyonunda yer alan Alux, Alix, Atix, Aisix tasarımları, yüksek darbe direnci ve su geçirmez yapılarıyla ön plana çıkıyor.

Temperli cam kapak gövdeye sahip olan lineer aydınlatma sistemi Alux, 454 mm ila 2014 mm arasında değişen ölçüler ile sunuluyor. Endüstriyel depolar ve ticari atölyeler için ideal bir aydınlatma olan Alux, yoğun ve yansımaları olmayan kontrollü bir ışık kaynağı olarak dikkat çekiyor.

Sarkıt bir tavan aydınlatması olan Alix, ısıya dayanıklı, anti UV polikarbon yapısı ile basit ve hızlı kurulum sağlıyor. Enerji tasarrufu ve uzun ömür garantisi ile işletme maliyetlerini düşüren tasarım, 660 mm ila 1573 mm arasında değişen ölçüler ile sunuluyor.

Atex, IP66 su geçirmez armatür, patlama riski olan endüstriyel alanlar için öneriliyor. Tasarımın darbe dayanım endeksi IK08 olarak belirtiliyor. Tasarımın Atix Pro versiyonu maksimum IK10 darbe koruma endeksi ile sunuluyor. UV korumalı polikarbon difüzörlere sahip olan armatürler, 665 mm ila 1578 mm ölçülerinde sunuluyor.

18 mm çapa sahip IP65 korumalı, boru şeklindeki profil aydınlatmalar Mini Tube ve Maxi Tube, elektrik şebekesine doğrudan bağlanabilen özellikleri ile ön plana çıkıyor. Süpermarketlerde soğutmalı raflara ya da vitrinleri aydınlatmak için kullanılan Mini Tube, nem ve yoğuşmaya karşı korumalı, polikarbon malzemeler ve neopren kablolar ile tasarlandı.

Dış mekanlarda gerekli ışık hattının oluşturulmasını sağlayan Maxi Tube, mimari hatları belirginleştirmek için kullanılıyor. 33 mm çapa sahip olan lineer tasarım, 596 mm ila 1176 mm ölçüleri arasında değişen versiyonları ile sunuluyor.

Yüksek dereceli atmosferik etkenlere karşı koruma sağlayan High Protection aydınlatma tasarımı da tüp şeklindeki yapısı ve hızlı bağlantı sistemi ile doğrudan birbirine entegre hatlar oluşturmak için ideal bir armatür olarak öneriliyor. Birbiri arasında geçiş için vana fişlere takılan High Protection, aksesuarları ile birden fazla kurulum çözümü sunuyor.  

Linea Light’ın i-LèD Industrial koleksiyonunda yer alan kentsel aydınlatma tasarımları enerji israfını önleyen ve ışık kirliliğini ortadan kaldıran yapılarıyla dikkat çekiyor.  

Estetik ve pratik işlevleri olan kentsel aydınlatmanın, şehrin ve kamu alanlarının kalitesini arttırdığını vurgulayan Linea Light, kentsel aydınlatma için Mini Parker, Parker, Mini Ledweg, Drop, Fosten, Fabula, Voyager ve ECO Mini Parker tasarımlarını sunuyor.

4 farklı LED renk sıcaklığı (Sıcak beyaz 3000K, Doğal beyaz 4000K, Soğuk beyaz 5000K, Antik beyaz 2200K) ile sunulan Linea Light kentsel aydınlatma tasarımları, UV ışınlarına, korozyona ve yüksek sıcaklığa dayanıklı, iklim koşulları sebebiyle oluşan nem ve yoğuşma oluşumunu engelleyen teknolojilere sahip.

Yaya geçitleri ve yaya yürüyüş yolları için sunulan Mini Parker, parlama önleyici yapısı ile araçların yayayı açıkça ayırt edebilmeleri için tasarlandı. Yayaların dikey olarak aydınlatılmasını ve daha iyi görünmesini sağlayan aydınlatma, yerel, ikincil geniş ve kırsal sokaklar için ideal. Yüksek performans ve üst düzey teknik aydınlatma sağlayan Parker tasarımı ise geniş caddeler ve geniş kırsal alanlar için kullanılıyor. 

Parker serisi içerisinde yer alan ECO Mini Parker tasarımı ise güneş enerjisi ile çalışan bir armatür olarak koleksiyonda önemli bir yer teşkil ediyor. Güneş ışınlarını elektriğe dönüştüren fotovoltaik hücreler içeren bir modülden oluşan aydınlatma, parklar, otoparklar, sokaklar ve diğer tüm dış mekan ortamları için öneriliyor.

Elektrik kablosu döşeme gibi yüksek bir maliyet kalemini ortadan kaldıran ECO Mini Parker, aynı zamanda özerk bir sistem olarak ekolojik ve hiçbir işletim maliyeti olmadan kentsel aydınlatma alanına yeni bir bakış açısı getiriyor.

Mini Ledweg, yumuşak kıvrımlı zarif tasarımı ile öne çıkıyor. Bisiklet yolları, otopark alanları ve sokaklar için ideal olan alan tasarımın aplik versiyonu da bulunuyor.

Yuvarlak kenarlı dairesel bir aydınlatma olan Drop, hem kırsal hem de kentsel sokak aydınlatması için bir alternatif olarak sunuluyor. Şeffaf ve buzlu cam versiyonları yanı sıra TopLED seçeneği bulunan Drop, dağınık ve homojen bir ışık kaynağı olarak ön plana çıkıyor.

Yarı küresel bir forma sahip olan Fosten, Linea Light  i-LèD Industrial koleksiyonunun dekoratif kentsel aydınlatma tasarımlarından biri olarak dikkat çekiyor. Meydanlar ve tarihi merkezler için önerilen Fosten, yol yüzeylerini maksimum enerji verimliliği ile aydınlatıyor.

Klasik “fener” formundan ilham alınarak tasarlanan Fabula, çevrede klasik, neredeyse romantik bir atmosfer yaratıyor. Fabula, geleneksel yapılar ve son aydınlatma teknolojileri arasında dengeli bir uyum sağlıyor. 2200 Kelvin değerine sahip olan tasarım, iki faklı boyutta sunuluyor.

Yuvarlak disk formlarıyla modern bir görünüm sunan Voyager ve Enterprise direk aydınlatma tasarımları, bahçeler, yaya yürüyüş yolları, bisiklet yolları ve halka açık parklar için öneriliyor. Farklı Kelvin değerlerinde sunulan aydınlatmalar, 420mm çapa sahip.

Linea Light Group, kentsel ve endüstriyel alanlar için hazırladığı yeni aydınlatma koleksiyonu ile ulaşılabilir, enerji tasarrufunu maksimuma çıkartan tasarımlar sunuyor. Eko uyumlu ve yenilenebilir enerji ile çalışan aydınlatma tasarımlarına öncelik veren Linea Light Gruop, çevresel etkileri azaltmaya yönelik Ar - Ge çalışmalarına devam ediyor.

Türkiye’de TEPTA Aydınlatma tarafından temsil edilen Linea Light Group’un i-LèD Industrial koleksiyonu ile ilgili daha fazla bilgi için TEPTA Aydınlatma’nın Levent, Nispetiye’de yer alan merkezini ziyaret edebilir; TEPTA’nın deneyimli proje ekibinden ihtiyaçlarınız için her zaman süpervizyon hizmeti alabilirsiniz. 

PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved