Değerli TEPTA dostları,
Mağazamız ve ofisimiz, Pazartesi – Cuma günleri 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermek üzere yeniden sizlerle
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:

- Binamız, Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarı.
KEŞFET
Catellani&Smith’den gastronomi ve ışık üzerine bir proje: Seta Meat Lab Restoran

TEPTA Aydınlatma tarafından temsilciliği yürütülen Catellani&Smith, ışık ve gastronomi öğelerini bir araya getiren Bologna’da yer alan Seta Meat Lab Restoran projesini tamamladı.

Bologna'da Piazza Maggiore meydanına sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesinde yer alan Seta Meat Lab Restoran, Catellani&Smith tarafından aydınlatıldı.

Ünlü şef Santo Stefano rehberliğinde Seta Sushi Laboratuvarı'nın büyük başarısının ardından açılan seçkin restoran, Catellani&Smith’in zamansız ve sofistike tasarımlarıyla misafirlerini ağırlıyor.

Seta Meat Lab projesinde farklı unsurları, estetik bir tutarlılık elde etmek için birleştirdiklerini anlatan Catellani&Smith kurucusu ve tasarımcı Enzo Catellani, proje hakkında; “Aydınlatma tasarımlarında yer alan altın detaylara sahip çıkan tuğla duvarlar, restoran boyunca devam eden optik yanılsama oyunları, beton dokulu duvar kağıtları yanı sıra deri ve kadife kaplı koltuklar hiçbir zaman bir araya gelmeyecek gibi gözüken ancak bir araya geldiğinde estetik bir stilin manifestosunu oluşturan enstrümanlar oldu” diyor.

Tüm aydınlatma unsurları Catellani&Smith tarafından geliştirilen restoranın iç tasarımı Willy Calabrese tarafından projelendirdi. Japonya Kobe bifteğinden İngiliz Tomahawk steak’ine kadar dünyanın birçok farklı bölgesinden en iyi kırmızı et çeşitlerini sunan restoranın içinde; Gold Moon Chandelier, 56 Petits Bijoux, Sorry Giotto 12, Lederam W, Jackie O, Giulietta BE T, PostKrisi F 100, Wa Wa F, Light Stick F isimli Catellani&Smith tasarımları tercih edildi.

Mekanın kendine özgü stiline uygun çeşitli Catellani&Smith tasarımlarının konumlandığı projede ana salonun tavanına Gold Moon Chandelier modüler aydınlatma sitemi entegre edildi.

Bir dizi mücevheri andıran, el yapımı, altın rengi diskler ve bakır buklelerden oluşan pırıltılı Gold Moon Chandelier, yemek masalarının üzerine konumlandı. Tavandan masaların üzerine sarkıtılan sarmaşık bitkilerinden yaratılan organik bir çerçeve ortasına yerleştirilen sarkıt aydınlatma, farklı taban boyutları ile sunuluyor. 300 cm yüksekliğe sahip olan Gold Moon Chandelier’in her bir diskinin çapı 20 cm.

Yeni 56 Petits Bijoux tasarımı ise restorana monte edilen süspansiyonlar arasında öne çıkıyor. Uzaya yayılan eş merkezli dalgalar ve dingin bir su havuzuna taş atıldığında çıkan harelerden esinlenerek yaratılan Petits Bijoux ailesi, sonsuzluk ve mükemmellik kavramları ile küre kavramını yeniden yorumluyor. Bir dizi işlenmemiş pirinç çemberden oluşan 56 Petits Bijoux tasarımın üzerinde çok sayıda yüksek verimli LED bulunuyor. 120 cm çapa sahip olan 56 Petits Bijoux, farklı boyutlardaki seçenekleriyle sunuluyor.

Restoranda yer alan diğer bir çarpıcı aydınlatma ise bar bölümünün arkasında yerleştirilen Sorry Giotto tasarımı oldu. Mavi renkte, 120 cm çapa sahip bakır bir halka olan Sorry Giotto, dağınık bir aydınlatma efekti yaratıyor. Işık şiddeti ayarlanabilen armatür 250 cm yüksekliğe sahip.

Seta Meat Lab restoran projesinde duvar aydınlatmaları için Lederam K aplikler tercih edildi. LED modülünü gizleyen iç kısmı altın, dışı mat beyaz renkli olan, 25cm çapında iki diskten oluşan Lederam K, konumuna bağlı olarak büyüleyici aydınlatma efektleri üretiyor. Siyah ve bakır renk seçenekleri bulunan döner iki diskten oluşan  tasarım, tavandan gelen doğal ışıkla restoran içinde hoş bir kontrast yarattı.

Uzun bir endüstriyel tezgahtan oluşan kokteyl bar alanında Jackie O tasarımları kullanıldı. Küçük çıkarılabilir cam mercekleri tutan nikel kaplı bakır bukle formundaki Jackie O, mavi kumaşla kaplı ince kablolara sahip. Tekli ve çoklu olarak birçok kompozisyon yaratmaya imkan tanıyan tasarım, kümeler halinde kullanıldığında, galeri ve merdiven boşlukları için başarılı bir dekoratif aydınlatma görevi üstleniyor.

Restoranın farklı noktalarına Giulietta BE T kablosuz masa lambaları yerleştirildi.  2019 Archiproducts Design Awards’ın aydınlatma kategorisinde yılın en iyi mobil masa aydınlatması ödülüne layık görülen Giulietta BE T, el hareketlerini tanıyan dokunmatik aksamı ile kapanıp açılıyor ve ışık şiddeti yine dokunmatik olarak ayarlanabiliyor. Üç farklı ışık yoğunluğuna ayarlanabilen Giulietta BE T, ince çubuk bir gövdeden ve bu yapıyı çerçeveleyen bir ışık diskinden oluşuyor. Siyah ve antik pirinç tonlarında sunulan taşınabilir aydınlatma, en yüksek ışık şiddeti ayarı ile kullanıldığında 3,5 saat, orta şiddette ışık şiddeti ile kullanıldığında 10 saat, en düşük ışık şiddeti ile kullanıldığında ise 20 saate kadar şarj edilmeden kullanılabiliyor. USB girişi olan tasarım, toplam 4 saatte şarj oluyor.

Aydınlatma projesi, restoranın farklı yerlerine yerleştirilmiş üç zemin lambası ile tamamlandı. Seta Meat Lab restoran projesine özel renklendirilen PostKrisi F 100; pirinç taban ve yapıya sahip Wa Wa F ve minimalizmin sembolü olan Light Stick F kullanılan lambader tasarımları oldu.

Fiberglas malzemeden üretilen PostKrisi F 100, altın gümüş ve beyaz renk seçenekleri ile sunuluyor. 55 cm genişliğe 185 cm yüksekliğe sahip olan lambader, mistik görünümüyle yumuşak ve dramatik bir ışık veriyor. Bakır çubuk ucuna yerleştirilen cam merceklerden yansıyan ışıklar ile Wa Wa F tasarımı duvarda büyüleyici ışık çemberleri yaratıyor. Wa Wa F tasarımının masa lambası ve aplik versiyonları bulunuyor. Işığa vurgu yapan, basit, sağduyulu, neredeyse görünmez bir nesne olan Light Stick F ise 183 cm yüksekliğe sahip. Aplik versiyonu da sunulan Light Stick

Catellani & Smith, Seta Meat Lab için yürütülen aydınlatma projesi ile standart üretimine ek olarak, İtalya'da ve yurtdışında otel ve konut projeleri için özel olarak tasarlanmış “kişiye özel” aydınlatmaların ve “seri dışı” parçaların üretimini uygulama taahhüdünü doğruladı.

Catellani&Smith'in birbirinden ilginç ve gösterişli iç mekan ürünlerine ve bahçe armatürlerine TEPTA Aydınlatma’nın Levent, Nispetiye’de yer alan merkezinden ulaşabilir; TEPTA’nın deneyimli proje ekibinden ihtiyaçlarınız için her zaman süpervizyon hizmeti alabilirsiniz. 

Fotoğraflar, Nava Rapacchietta

PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved