Değerli TEPTA dostları,
Mağazamız ve ofisimiz, Pazartesi – Cuma günleri 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermek üzere yeniden sizlerle
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:

- Binamız, Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarı.
KEŞFET
iGuzzini’den; Fabbrica Italiana Contadina projesi

İtalya Bologna’da yer alan dünyanın en büyük tarımsal gıda parkı FICO’nun, aydınlatma projesi iGuzzini tarafından tamamlandı.

Türkiye’de 29 yıldır TEPTA Aydınlatma tarafından temsil edilen iGuzzini, dünyanın en büyük tarımsal gıda parkı olarak anılan Fabbrica Italiana Contadina'nın (İtalyan Tarım Fabrikası - FICO)  aydınlatma tasarımını tamamladı.

Bologna toptan gıda ve sebze pazarının yenilenmesi fikrinden doğan proje, CAAB (Bologna Tarımsal Gıda Merkezi) ve Bologna Belediye’si ile birlikte geliştirildi. Özellikle ziyaretçileri, ana üretim sektörleriyle doğrudan temasa sokmak isteyen İtalyan Tarım Fabrikası (FICO) projesinin tamamlanması 4 yıl sürdü.

İtalyan tarımsal gıda endüstrisinin farkındalığını artırmak için hayata geçirilen FICO, 100.000 metrekareyi kapsayan bir alanı kapsıyor.  

İtalyan tarım sektörünün biyo çeşitliliği için bir vitrin olarak sunulan projede iGuzzini; DALI protokolü ile 6000 LED ürün kullandı ve parkın çeşitli alanlarını aydınlattı. DALI standart kontrol protokolü ile her bir armatürün ışık yoğunluğunun gün boyunca düzenlenmesine izin verilerek, enerji verimliliğine katkı sağlanırken ayrıca bu sistem ile projede sonsuz sayıda ışık senaryosunun oluşturulması planlandı.

Aydınlatma projesinin kalbini, sosyalleşme için önemli bir düğüm noktası olan Piazzas meydanı oluşturuyor. Meydana, projenin yeşil ruhunu vurgulamak için iGuzzini’nin ışık heykelleri Albero tasarımları yerleştirildi.

İtalyan mühendis, mimar ve tasarımcı Enzo Eusebi tarafından tasarlanan Albero, ağaç formunda, LED dış mekan aydınlatma sistemi olarak ön plana çıkıyor. Doğanın izlerini son teknoloji aydınlatma ekipmanları ile geliştiren Albero tasarımı, doğrudan aydınlatma sistemi olarak kullanılıyor. 5500mm yüksekliğe, 102mm genişliğe sahip olan Albero’da toplam 133W değerinde 21 adet LED kol (dal) bulunuyor.

Meydana ayrıca iPoint bollard tasarımları konumlandı. Bollard tasarımları yalın görünümleriyle açık alanlar ve kapalı bölgeler arasındaki bağı kuruyor. Silindir alüminyum bir yapının üzerine yerleştirilen cam difüzörden oluşan aydınlatma, dağınık ışık kaynağı olarak kullanıldı.

Projenin genelinde; View Opti Linear, Palco, Tecnica Pro  ve Front Light  armatürleri tercih edildi. Asma ray sistemlerine monte edilen armatürler, yüksek görsel konfor sağlıyor ve farklı düzenlemelere kolayca uyum sağlayabiliyor. Ayrıca enerji verimliliği sağlayan tasarımlar, tarım parkında yer alan bitki örtüsünü odak noktasına taşıyor.

View Opti Linear armatürler, 130x110mm, 170x126mm, 210x146mm boyutlarında sunuluyor. Wall washer olarak da kullanılan tasarım, 3000 ve 4000 Kelvin değerlerine sahip.

Son derece işlevsel ve çok yönlülüğü ile tercih edilen Palco, ışık hüzmelerini istenilen formda etrafa yayılmadan çerçeveleyen yapısıyla dikkat çekiyor. Patentli mercek ve reflektörden oluşan yapısı ve renk sapması olmadan çok hassas bir ışın yayan Palco, yaydığı ışık demetinin yuvarlak veya kare şeklinde manuel ve kademeli olarak ayarlanmasına imkan veriyor.

Üç fazlı hat üzerine kurulabilen Tecnica Pro, alüminyum ve termoplastik malzeme kullanılarak yaratıldı. Yüksek ışık verimliliği ve eşit ışık dağılımlı sağlayan tasarım, yüksek görsel konfor sağlıyor. 

Opti Beam değiştirilebilir reflektörler ile yüksek ışık verimliliği sağlayan Front Light ise yatay düzlemde 90 derece eğim, dikey eksen etrafında 360 derece dönüş kabiliyeti ile ön plana çıkıyor.

Eğitim alanlarında ve satış masalarının yüzeylerinde ışık noktaları oluşturmak için iRoll tasarımı tercih edildi. Çeşitli ebat ve renklerde monte edilen iRoll armatürleri, eğitim alanında bir ışık motifi yarattı ve bölge diğer alanlardan ayrıştırıldı. 

Bir dizi tarihi tarım makinesinin sergilendiği açık sergi alanlarında Woody projektörler kullanıldı. Bu alanda Woody tasarımları ile müze aydınlatması benzeri etkiler yaratıldı, koleksiyonların ayrıntıları ortaya kondu. Zemine ve duvarlara monte edilebilen Woody, yüksek performanslı optikler ile eşit ışık dağılımı sağlıyor.

iGuzzini’nin aydınlatmasını gerçekleştirdiği, dünyanın en büyük tarım parkı aydınlatma projesinde ziyaretçilerin yüksek kalitede bir aydınlatma deneyimi yaşamaları amaçlandı. Projede yüksek renk indeksi oluşturması amaçlı tüm armatürlerde CRI 90 değeri ve sıcak - beyaz 3000 Kelvin renk sıcaklığına sahip LED'ler kullanıldı.

TEPTA Aydınlatma’nın mimari aydınlatma konusundaki öncü markası iGuzzini, ürettiği en son yenilikler ile dikkatleri üzerine çekiyor ve aydınlatma sektörüne yön veriyor. iGuzzini markasının sunduğu tüm yeniliklere, TEPTA Aydınlatma’nın Nispetiye’de yer alan merkezinden ulaşabilir ve deneyimli proje ekibinden ihtiyaçlarınız için her zaman süpervizyon hizmeti alabilirsiniz. 

PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved