Değerli TEPTA dostları,
Mağazamız ve ofisimiz, Pazartesi – Cuma günleri 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermek üzere yeniden sizlerle
Bu süreçte hepimiz için öncelikli olan sağlık ve hijyen bakımından aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak isteriz:

- Binamız, Mart ayından bu yana yüksek hijyen standartlarında düzenli olarak temizlenmektedir.
- Binamıza tüm girişler esnasında, misafirlerimiz de dahil olmak üzere ateş ölçümü yapılmaktadır.
- Maskesiz misafirlerimiz binaya alınmayacaklar; güvenlik masasından maske talep edebilirsiniz.
- Zorunlu haller dışında asansörlerin kullanımını tavsiye etmiyoruz; kullanmanız halinde lütfen tekil kullanımları tercih ediniz.
- Bu süreçte ekibimizin, iş harici özel misafirlerinin binamıza kabul edilmediğini, giriş çıkışların minimize edilmek üzere tüm duyarlılığın gösterildiğini belirtmek isteriz.
- Bizi ziyaret eden misafirlerimize maalasef düzenli ikram gerçekleştirilemeyecektir; ihtiyaçlarınızı belirtmeniz üzere elbette sizleri en iyi biçimde ağırlayacağımıza emin olunuz.
- Mağaza ziyaretiniz sırasında her noktadan sterilizatörlere ulaşabilir; ellerinizi dilediğiniz sıklıkta dezenfekte edebilirsiniz.
- Toplantı odalarımızda, karşılıklı değil; çapraz oturma düzeni ile çalışma kararı aldık.
- Mağaza katlarımızda yoğunluk yaşanması halinde, sizlerin sağlığı bakımından giriş çıkışlarda beklemenizi isteyebiliriz.
- Müşterilerimizin evlerine veya işyerlerine montaja giden teknik arkadaşlarımız bone, maske, siperlik, eldiven ve dezenfektan kullanacaktır. Bu şekilde donanımlı olmayan personelimizi evlerinize kabul etmeyiniz. Personelimizi siz de bu şekilde karşılarsanız seviniriz.
- Maskelerinizi ve eldivenlerinizi 4 saat kullanıldıktan sonra naylon poşet içinde çöpe atmanızı önemle rica ederiz.
- Ekibimiz, işe gelirken toplu taşıma kullanımını minimuma indirmiştir; bilgilerinize sunarı.
KEŞFET
Camla ve ışıkla yazılmış aile anıları: Lasvit, Esher Residence projesi

Lasvit, Londra’daki aile rezidans projesinde, 300 parça ve beş farklı renk tonu kullandığı aydınlatma tasarımını tamamladı.

TEPTA Aydınlatma tarafından temsilciliği yürütülen Lasvit, Londra, Esher'de yer alan özel konut projesi için 300 parça ve beş farklı renk tonundan oluşan çok özel bir aydınlatma enstalasyonuna imza attı. Bir ailenin, anıları ve hayal gücü üzerinden yola çıkarak aydınlatma enstalasyonunu yaratan Lasvit, proje ile cam ve ışık sanatındaki ustalığını ortaya koydu.

Rezidansın önünde rengârenk çiçeklerle dolu kocaman bir bahçe bulunduğunu ve evin sahiplerinin bu bahçeye benzer, rengarenk bir tasarım istediğini anlatan tasarımcı Wanda Valihrachová, bu brief’i aldıktan sonra sadece ailenin bahçedeki anılarını hayal ederek enstalasyonu tasarladığını belirtiyor. Renklerin enstalasyonu oluşturan en önemli etken olduğunu söyleyen Valihrachová, “Çiçekler gözler için renkli bir müzik patlaması gibidir” diyor.

Çalışmanın genelinde, 5 ana renk üzerinden toplam 300 bileşen ton çalışıldı.

Her biri üfleme cam sanatı ile yaratılan 169 cam parça, üç çeşit çiçek formu, yaprak ve sabah çiğ düşmesini simgeleyen su damlaları düşünülerek tasarlandı. Parçalar arasındaki kompozisyon, renkler arasındaki geçiş ile sağlandı. Kompozisyon berrak kristalden mavi, kırmızı ve altın tonlarına geçiş planlanarak konumlandı.

Beş cam parça üzerine, ailenin beş çocuğunun isimleri altın renk ile yazıldı ve bu parçalar daha parlak gözükecek şekilde yerleştirildi. Erkek çocuklar için mavi yapraklar, kız çocuklar için kırmızı gül formları kullanıldı.

Göz alıcı bir sanat eseri olarak konutun girişine konumlanan enstalasyon, 4 metre yüksekliğinde ve toplam ağırlığı bir tonun dörtte biri civarında.

Şampanya bardağında dolaşan baloncuklardan esinlenilerek yaratılan cam kürelerden oluşan aydınlatma tasarımı ise evin yemek salonuna konumlandı. Üfleme cam tekniği ile yapılan küreler, organik ve ışıltılı yapısıyla ön plana çıkıyor.

Evin sahibinin eşi tarafından, geçmişte görülen ve unutulamayan bir kolye tasarımı hayal edilerek taralanan aydınlatma ise oturma odasının görünümünü tamamladı. Altın ve zümrüt renginde, kıvrımlı yapılarıyla dikkat çeken aydınlatma sistemi, toplam 144 parçadan oluşuyor.

Tasarımcı Wanda Valihrachová, projede her bileşenin kendi kusurları olan, orijinal ve el yapımı birer parça olduğunu vurguluyor ve “Kusur güzelliktir kuralıyla çalışıyorum” diyor.

Tasarımcı, cam ustalarını, sanatçıları ve mühendisleri bir araya getiren Lasvit, “Güzelliğe olan tutkuyla” aydınlatma tasarımlarına hayat veriyor. “Aklımız, ellerimiz kadar önemlidir, ama hepimiz kalplerimizle birleşiyoruz” mottosu ile hareket eden marka, yarattıkları eşsiz projeler kapsamında tasarladıkları özel aydınlatma yerleştirmeleri ve heykelleri konusunda dünya çapında bir öncü olarak kabul ediliyor. TEPTA Aydınlatma tarafından temsil edilen Lasvit, üflemeli Bohemya camının küresel elçileri olarak Çek Cumhuriyeti’nden dünyaya yayılıyor. Otel zincirleri, özel konutlar, kamusal ve kültürel mekanlar, lüks yatlar, restoranlar ve butikler için aydınlatma heykelleri tasarlayan marka, aynı zamanda Zaha Hadid, Kengo Kuma, Yabu Pushelberg, Arik Levy, Micheal Young Nendo gibi öncü tasarımcılarla hazırladığı armatür koleksiyonları da sunuyor.

PROJELER
 • Dini Yapılar
 • Eğitim Yapıları
 • Endüstriyel Yapılar
 • Geçici Mekanlar
 • Kamu Yapıları
 • Kentsel Aydınlatma
 • Konutlar
 • Kültürel Yapılar
 • Ofisler
 • Oteller
 • Park ve Bahçeler
 • Perakende ve Avm
 • Sağlık Yapıları
 • Sanat Eserleri
 • Sanat Mekanları
 • Ulaşım Yapıları
 • Yeme-İçme ve Eğlence Mekanları
 • BİZE ULAŞIN
  Bizi Takip Edin
  BAŞA DÖN arrow TEPTA LIGHTING 2018
  All Rights Reserved